W sierpniu 2023 r. Castrol rozpocznie wprowadzanie wielu rodzajów nowych „małych butelek” produktów w Europie. Te opakowania o pojemnościach 0,5, 1, 4 i 5 litrów zostały zaprojektowane z myślą o efektywności logistycznej i trwałości produktu.


Nowe wzory małych butelek produktów Castrol EDGE, Castrol MAGNATEC i Castrol GTX będą również zawierać nowe etykiety. Odbywa się to w ramach odświeżenia wizerunku marki Castrol ogłoszonego wcześniej w 2023 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie THE PATH FORWARD | HOME.


Odświeżony wizerunek marki będzie wdrażany etapami we wszystkich europejskich oddziałach firmy Castrol w 2023 i 2024 roku. Docelowo ma się pojawić na wszystkich opakowaniach produktów, we wszystkich programach partnerskich i obiektach, a także w działaniach marketingowych online i offline oraz globalnych materiałach sponsoringowych.


Wraz ze zmianą butelek i etykiet w segmencie małych opakowań, wprowadzamy również kilka zmian w naszym portfolio samochodowych olejów silnikowych, aby uprościć architekturę produktów naszej marki. Zmieniając nazwy wariantów niektórych naszych produktów, ułatwiamy nawigację po naszym portfolio i zarządzanie nim. Nie zmieni się receptura tych produktów.

 

Podsumowanie tych zmian znajduje się poniżej:

  • Castrol MAGNATEC STOP-START zostanie zmieniony w Castrol MAGNATEC
  • Castrol MAGNATEC Diesel zostanie zmieniony w Castrol MAGNATEC
  • Castrol EDGE Supercar zostanie zmieniony w Castrol EDGE
  • Castrol GTX Ultraclean zostanie zmieniony w Castrol GTX

Z tego powodu od sierpnia 2023 r. na stronach internetowych Castrol Europe nie będzie można znaleźć produktów o wcześniejszych nazwach (tabela poniżej). Karty danych produktu i informacje o wcześniejszych produktach są nadal dostępne pod tym łączem.


Dodatkowo

Dodatkowo usunięto MAGNATEC Diesel 10W-40 B4 Alternatywnym produktem jest MAGNATEC 10W-40 A/B.

Usunięto MAGNATEC STOP-START 0W-20 GF Alternatywnym produktem jest MAGNATEC Hybrid 0W-20.

Źródło: Castrol.pl