Starannie opracowane w oparciu o najnowocześniejszą technologię i wieloletnie zaangażowanie w produkcję najlepszego na świecie oleju silnikowego. Rezultat: ochrona silnika, która przekracza najwyższe standardy branżowe.


Olej Amsoil Signature series zapobiega zużyciu silnika


O 75 procent lepsza ochrona silnika przed utratą mocy i zużyciem1 niż wymaga tego norma branżowa, wydłużając żywotność najważniejszych podzespołów, takich jak tłoki i krzywki.

Tworzy mocną warstwę filmu, która oddziela metalowe powierzchnie.

Silne dodatki przeciwzużyciowe dodatkowo zmniejszają zużycie w obszarach styku metal-metal, zapewniając maksymalną żywotność silnika.

1Na podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 0W-20, w ASTM D6891 zgodnie z wymaganiami specyfikacji API SN.


Seria Signature poprawia ochronę podczas rozruchu.


AMSOIL zapewnia lepszą lepkość przy rozruchu na zimno, pomagając poprawić ochronę elementów silnika przed zużyciem podczas uruchamiania.PP


Signature Series zapobiega zużyciu elementów silnika

75% większa ochrona silnika przed utratą mocy i zużyciem.


Sekwencja testu silnika IVA – niższa liczba = mniejsze zużyci
e


Industry Standard AMSOIL Signature Series 0W-20 Synthetic Motor Oil
Average Cam Wear 90 20.28

A Na podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 0W-20, w ASTM D6891 zgodnie z wymaganiami specyfikacji API SN.


Seria Signature zapewnia potężną ochronę


AMSOIL zapewnia potężną ochronę. Jak dobrą? Niezależne laboratorium bezpośrednio porównało syntetyczny olej silnikowy AMSOIL z wiodącym konkurentem w teście na dystansie 160 000 km. P AMSOIL zapewnił znacznie lepszą ochronę przed zużyciem i sprawił, że łożyska wyglądały jak nowe.Testy przeprowadzone w niezależnym laboratorium przy użyciu syntetycznego oleju silnikowego AMSOIL Signature Series 5W-30 i wiodącej mieszanki syntetycznej oleju silnikowego 5W-30 w samochodach ciężarowych Ford F-150 z silnikami 3,5 l z podwójnym turbodoładowaniem.


Seria Signature chroni przed LSPI

Syntetyczne oleje silnikowe AMSOIL zapewniają 100% ochronę przed LSPI

Przykład uszkodzenia tłoka w wyniku wystąpienia LSPI zaobserwowanego podczas testowania oleju silnikowego konkurencji. Czerwone strzałki wskazują fragmenty powierzchni pierścienia, które oderwały się od tłoka.
Na podstawie zerowych zdarzeń LSPI w pięciu kolejnych testach oleju silnikowego AMSOIL Signature Series, XL i OE 5W-30 w teście silnika LSPI wymaganym przez specyfikację GM dexos1 Gen 2.


Seria Signature jest odporna na wzrost lepkości

Testy zgodne ze standardami branżowymi nie robią wrażenia na olejach serii Signature, wykazując jedynie wzrost lepkości o 0,1%. Nawet przy podwojeniu długości testu AMSOIL zapewnił dwukrotnie większą kontrolę lepkości wymaganą przez normę.

Sekwencja IIIH Test silnika – niższa liczba = lepsza kontrola lepkości

Industry Standard AMSOIL 1X AMSOIL 2X
Viscosity Increase % 100% 0.1% 49.6%

Na podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 5W-30 w teście silnika Sekwencja IIIH (ASTM D8111), wymaganym przez specyfikacje ILSAC GF-6 i API SP.


Seria Signature pomaga utrzymać silniki w czystości

  •  Wzmocniony dużą zawartością dodatków detergentowych, zapewniający o 28% większą moc neutralizacji kwasów niż Mobil 1* i pomagający silnikom zachować czystość na dłużej.LL
  • 50% więcej detergentówD, które pomagają utrzymać kanały olejowe w czystości i wspomagają cyrkulację oleju.
  • Kontroluje ciepło i minimalizuje osady obniżające wydajność.
  • Doskonała trwałość termiczna, która jest odporna na awarie i utrzymuje tłoki w czystości.
  • Zapewnia o 90% lepszą ochronę przed osadami.DD


Sito rury ssącej oleju jest praktycznie wolne od szlamu.

LLNa podstawie niezależnych testów Mobil 1 Annual Protection Full Synthetic 5W-30 i AMSOIL Signature Series 5W-30 w ASTM D2896. Oleje zakupione w lipcu 2020.
Dvs. Olej silnikowy AMSOIL OE
DD Na podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 5W-30 w teście silnika ASTM D6593 pod kątem zatykania filtra oleju zgodnie z wymaganiami specyfikacji API SN.


Amsoil Signature Series stoi na straży turbo sprężarki


Chroni turbosprężarki o 72% lepiej niż wymaga tego specyfikacja GM dexos1* Gen 2.


Na podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 5W-30 w teście turbokoksowania GM.


Utrzymuje tłoki w czystości

Nawet po podwojeniu długości testu będącego standardem branżowym firma AMSOIL dostarczyła tłoki o 40% czystsze niż wymagane przez normę.FFNa podstawie niezależnych testów AMSOIL Signature Series 5W-30 w teście silnika Sekwencja IIIH (ASTM D8111), wymaganym przez specyfikacje ILSAC GF-6 i API SP.

źródło: www.amsoil.com