• AMSOIL DOMINATOR Synthetic 2T Racing Oil TDRQT

Symbol: 13102461862
INNA POJEMNOŚĆ
263.11
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Pocztex Punkt 14
Pocztex Kurier 14
InPost Paczkomaty 17
InPost Kurier 17
Pocztex Kurier - pobranie 25
InPost Kurier - pobranie 27
Dostępność Mało
DOBIERZ OLEJ AMSOIL

AMSOIL DOMINATOR do silników dwusuwowych to złożona mieszanka olejów i dodatków bezpośrednio oddziałuje na temperaturę pracy, ciśnienie i tarcie silników wyścigowych. AMSOIL DOMINATOR chroni silniki o wysokich osiągach, zapewnia niezawodność i zwiększa trwałość, na której polegają profesjonalne zespoły wyścigowe, dzięki czemu silniki można wycisnąć do granic możliwości.

Korzyści potwierdzone wyścigami:

  • Doskonała wytrzymałość filmu olejowego dla silników pracujących w wysokich temperaturach i dużej prędkości obrotowej
  • Formuła zapobiegająca tarciu dla maksymalnej mocy
  • Spala się czysto, pomaga zapobiegać przywieraniu pierścieni
  • Chroni powlekane i niepowlekane tłoki wyścigowe

Doskonała smarowność i wytrzymałość filmu

Wysokowydajne i wyścigowe silniki dwusuwowe pracują w trudnych warunkach. Zostały zmodyfikowane pod kątem wyższych stopni sprężania, wyższych obrotów i uboższego spalania, z których wszystkie zwiększają ciepło i ciśnienie. Wysoka temperatura może szybko wypalić lekkie oleje i spowodować gwałtowne rozszerzanie się tłoka, zmniejszając prześwit między tłokiem, a cylindrem i zwiększając prawdopodobieństwo zacierania się i zatarcia tłoka. Wysokie ciśnienie może przekraczać wytrzymałość filmu olejowego o niskiej lepkości, co sprzyja zużyciu łożysk wału korbowego i powstawaniu wżerów.

DOMINATOR został stworzony specjalnie z myślą o wyjątkowej wytrzymałości i smarności. Został opracowany ze starannie dobranych syntetycznych olejów bazowych o wyższej lepkości, aby wytrzymać wysokie temperatury i ciśnienie typowe dla zastosowań wymagających wysokiej wydajności i wyścigów.

Wyjątkowa czystość

Olej i paliwo spalane w procesie spalania dwusuwowego pozostawiają niszczące osady na tłokach, pierścieniach oraz w komorze spalania. Nadmierne osady mogą prowadzić do problemów z silnikiem, w tym zatykania pierścieni, blokowania otworów wydechowych i przedwczesnego zapłonu.

AMSOIL DOMINATOR zawiera syntetyczne oleje bazowe o czystym spalaniu i silne wysokotemperaturowe dodatki detergentowe, które zapewniają wyjątkową kontrolę osadów. Pomaga zapobiegać osadzaniu się węgla obniżającego moc, które powoduje zatykanie pierścienia, blokowanie otworu wydechowego i przedwczesny zapłon. AMSOIL DOMINATOR jest zoptymalizowany do trudnych warunków pracy.

Aplikacje

Do użytku w fabrycznych lub zmodyfikowanych silnikach dwusuwowych o wysokiej wydajności, w tym w skuterach śnieżnych chłodzonych powietrzem lub cieczą, skuterach wodnych, motocyklach (moto X), pojazdach terenowych, gokartach i silnikach zaburtowych. Dobry do użytku z powlekanymi lub niepowlekanymi tłokami, wysokooktanowymi paliwami wyścigowymi i zaworami układu wydechowego. Kompatybilny z większością innych olejów do dwusuwów; jednakże należy zminimalizować mieszanie olejów.

Do zastosowań z wtryskiem oleju i mieszanki wstępnej, które wymagają olejów API TC. W zastosowaniach z mieszankami wstępnymi DOMINATOR zapewnia wyjątkową ochronę przy 50: 1 (2,6 uncji oleju na galon), chociaż wielu zawodników modyfikuje proporcje mieszanki, aby dopasować je do swoich ustawień. Nie nadaje się do stosowania z alkoholem lub paliwami nitro-metanowymi.

** Nie nadaje się do długotrwałego stosowania w silnikach zaburtowych jako olej typu TC-W3, chociaż doskonały jako olej wyścigowy do krótkotrwałego użytku, gdy silniki są okresowo kontrolowane.

Pojemność opakowania 3,784
Specyfikacja jakościowa API TC
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.