• LIQUI MOLY 2320 Kratzer Stop - Pasta do polerowania reflektorów 200 ml

56.91
28.46/100 ml
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Pocztex Punkt 14
Pocztex Kurier 14
InPost Paczkomaty 15
InPost Kurier 17
Pocztex Kurier - pobranie 25
InPost Kurier - pobranie 27
Dostępność Duża dostępność

Wraz z upływem czasu reflektory samochodowe mogą stracić swoją przejrzystość. Robią się matowe i mleczne. W takiej sytuacji światło reflektorów jest nieco stłumione i nie zapewnia takiej widoczności jak wcześniej. Jej pogorszenie jest szczególnie kłopotliwe w czasie podróżowania po zmroku.

Zmatowiałe reflektory – jak im zaradzić?

Na szczęście można przywrócić kloszom reflektorów dawny blask, do czego służy pasta do polerowania lamp samochodowych marki Liqui Moly. Pasta do polerowania reflektorów to specjalnie opracowany preparat. Można go wykorzystać do odnowy porysowanych i zmatowiałych reflektorów.

Pasta do polerowania lamp samochodowych przeznaczona jest do użytku ręcznego lub z wykorzystaniem polerki elektrycznej. Środek do polerowania lamp pozwala na szybkie i skuteczne zniwelowanie mikrorysek na reflektorach. Usunie zżółknięcia czy inne defekty na obudowach lamp wykonanych z tworzywa sztucznego. Efekty są szybko widoczne, przez co możesz przywrócić lampom samochodowym pierwotny wygląd.

Produkt ten, to specjalnie opracowany preparat do polerowania lamp samochodowych wykonanych z poliwęglanu. Porysowane i zmatowiałe mogą powodować pogorszenie widoczności w czasie podróżowania po zmroku. Polerowanie można wykonać ręcznie lub z wykorzystaniem polerki elektrycznej.

Zastosowanie:

Pasta do polerowania zmatowiałych osłon reflektorów samochodowych.

Jaki powinien być skład pasty do polerowania lamp?

Pasta do reflektorów samochodowych powinna być produktem do profesjonalnego zastosowania, przeznaczonym konkretnie do wykonywania takich prac w odniesieniu do kloszy lamp, a nie całej karoserii. Dobra pasta do szlifowania nie może zawierać silikonu.

Jakie defekty pozwala usunąć polerowanie reflektorów?

Wykorzystanie rekomendowanej pasty do polerowania lamp pozwala na usunięcie przede wszystkim zmatowiałych miejsc na reflektorach. Produkt Liqui Moly umożliwia usunięcie drobnych rys i zadrapań, mgiełki malarskiej, a także przebarwień wywołanych przez dużą ekspozycję na promieniowanie słoneczne.

Polerowanie lamp ręcznie – jak to zrobić?

Zanim przejdziesz do polerowania reflektorów, musisz dokładnie je umyć przed aplikacją pasty. Polerowanie reflektorów samochodowych, gdy są brudne, nie przyniesie oczekiwanych efektów. Przed użyciem pasty do polerowania reflektorów wstrząśnij tubkę i nałóż produkt na ściereczkę lub gąbkę, która posłuży Ci do wykonania prac. Wetrzyj produkt Liqui Moly w obszar lampy pod niewielkim naciskiem. Możesz wypolerować ręcznie, ale w warsztatach samochodowych do tego celu wykorzystywana jest mechanicznapolerka do reflektorów. Maszyna wykonuje nawet kilka tysięcy obrotów na minutę.

Nie musisz jednak inwestować w polerkę do lamp. Wszystkie prace mające na celu przywrócenie reflektorom idealnej przejrzystości możesz wykonać ręcznie i zapomnieć o zmatowieniach.

Wyczyść i odtłuść powierzchnię lamp, a następnie nanieść pastę do polerowania. Wykonuj okrężne ruchy do czasu, aż uzyskasz połysk i gładką powierzchnię. Następnie oczyść ją za pomocą mikrofibry.

Polerowanie reflektorów mechanicznie

W ramach prac przygotowawczych do polerowania reflektorów samochodowych pokryj krawędzie sąsiednie taśmą zabezpieczającą. Jeśli lampy są mocno zniszczone, zaleca się przed polerowaniem zmatowić je papierem ściernym o wysokiej gradacji. Następnie wyczyść i odtłuść powierzchnie przeznaczone do polerowania.

Nałóż pastę na szmatkę lub gąbkę. Środek do polerowania reflektorów staraj się rozprowadzić równomiernie na zniszczoną powierzchnię klosza lampy. Jeśli dysponujesz mechaniczną polerką z regulacją obrotów, najpierw rozprowadzaj pastę do polerowania na niskich obrotach i stopniowo je zwiększaj. Pozwoli to na uzyskanie wysokiego połysku. Na koniec usuń pozostałości preparatu do polerowania przy użyciu mikrofibry.

Czy przepisy wymagają polerowania reflektorów samochodowych?

Z uwagi na fakt, że porysowane, zmatowiałe reflektory poliwęglanowe, które w wielu miejscach są przebarwione przez oddziaływanie promieniowania słonecznego, nie zapewniają właściwego oświetlenia drogi, ich wypolerowanie jest bardzo istotne. Kierowca powinien zapewnić właściwe wyposażenie techniczne i dopasowanie działania auta do warunków panujących na drodze. Dlatego wykorzystanie środka do polerowania reflektorów samochodowych i przywrócenie im odpowiedniej przejrzystości jest niezwykle istotne.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Inni Klienci kupili również