• OLEJ VOLKSWAGEN LONGLIFE III FE VW 0W-30 3L

Symbol: 13313073983
Klasa lepkości SAE 0W-30
136.71
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Pocztex Punkt 14
Pocztex Kurier 14
InPost Paczkomaty 15
InPost Kurier 17
Pocztex Kurier - pobranie 25
InPost Kurier - pobranie 27
Dostępność Duża dostępność
image

3 SZT 1L

Volkswagen Group Polska wprowadza nowy olej silnikowy 0W-30 Longlife III FE

Nowy olej spełnia normę Volkswagen 504.00/507.00 i jest dostępny w Autoryzowanej Sieci Serwisów marek należących do Volkswagen Group Polska

Olej 0W-30 Longlife III FE już teraz jest wykorzystywany w fabrykach Volkswagena w Polsce i w pozostałych krajach europejskich do pierwszego zalania

Olej syntetyczny nowej generacji zwracający szczególną uwagę na redukcję zużycia paliwa, redukcję emisji CO2 oraz na precyzyjne opracowanie dla samochodów Grupy Volkswagen. Olej nowej generacji spełnia ustawowe progi emisji spalin i optymalizuje pracę silnika.

  • 1. Olej doskonale chroni elementy ruchome silnika przed zużyciem.
  • 2. Redukuje zużycie paliwa oraz emisję spalin.
  • 3. Przywraca jednostce napędowej właściwe parametry pracy.
  • 4. Zapewnia pełnię mocy silnika spalinowego.

Opracowany dla nowoczesnych silników Grupy Volkswagen - Audi, Seat, Skoda, VW. Redukuje szkodliwe osady w kanale dolotowym silników FSI. Wspiera skuteczność katalizatorów i filtrów cząstek stałych.

Olej silnikowy o niskiej lepkości, jak 0W-30 Longlife III FE, szybciej dociera do współpracujących ze sobą elementów jednostki napędowej i zapewnia jej szybsze dogrzanie podczas zimnego rozruchu, przez co – między innymi – przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa nawet do 3 procent w porównaniu do oleju referencyjnego 15W-40, co według testu zużycia paliwa VW PV1451 odpowiada oszczędności około 69 kg CO2 na rok, przy przebiegu ok. 14.580 km i średnim zużyciu paliwa ok. 6 l/100 km. W skrajnym przypadku olej silnikowy 0W-30 Longlife III FE osiąga wynik o 15% lepszy niż konkurencyjne oleje spełniające normę VW, w tym olej 5W-30. Oryginalny olej silnikowy odznacza się bardziej stabilnymi parametrami w szerokim zakresie temperatur oraz lepiej chroni części silnika przy ekstremalnie wysokich temperaturach pracy. „Uważam, że pod względem ekologii oraz technologii, nowa generacja olejów silnikowych Grupy Volkswagen to najlepszy produkt olejowy jaki grupa zaoferowała na rynku. Nie bez znaczenia na tzw. pierwsze zalanie stosuje się już dziś prawie wyłącznie oleje 0W-X, a silniki w przyszłości oparte mają być o normę LongLife IV lub wyższą dla osiągnięcia niższych emisji spalin” – mówi Mikołaj Ostach, Kierownik ds. Produktu i Cen, Dział Części i Akcesoriów Obsługi Posprzedażnej w Volkswagen Group Polska.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.